Letní škola - část 2. Přivlastňování práv

Zázračný konec roku 1989 vplynul do roku následujícího a volání po svobodě doznívalo, protože každý věděl, že svobodu nám již nikdo nevezme. Se začátkem roku 1991 přichází další zázrak, který naši víru utvrzuje. Zjevuje se Listina základních práv a svobod jako ústavní zákon. Jak se to mohlo stát? Jaké síly zajistily, že jsme dostali tak mocný nástroj pro budoucí život. A ve sbírce zákonů s číslem 23 čteme ústavní zákon, kterým se uvozuje Listina.

  • A hned v prvním paragrafu čteme: Ústavní zákony, jiné zákony a další právní předpisy, jejich výklad a používání musí být v souladu s Listinou základních práv a svobod.

  • A dále: Zákony a jiné právní předpisy musí být uvedeny do souladu s Listinou základních práv a svobod nejpozději do 31. prosince 1991. Tímto dnem pozbývají účinnosti ustanovení, která s Listinou základních práv a svobod nejsou v souladu..

    Česká republika je demokratický právní stát, ale touha po moci je velká

    Jedině touhou po moci je možné vysvětlit snahu odstranit demokracii v České republice. A tato snaha přichází z nečekané strany.

    Jsem přesvědčen, že samostatná Česká republika je demokratická právě proto, že přijala své právo založené na svrchovanosti přirozeného zákona.

    Při právním sporu je neakceptovatelné tvrzení pana Rychetského: Ústavní soud má pravdu, i když se mýlí. Nebo pana Hollandera, že soudce smí rozhodnout každý právní případ buď dle svých subjektivních, morálně-politických názorů, nebo dle zákona, přičemž volba je na něm samém.